infolinia czynna codziennie

+48 505 199 095
  zamknij    ×

ZADZWOŃ
505 199 095

Nie chcemy być dla Ciebie anonimowi!
Cechuje nas empatia i indywidualne podejście do każdego.
Rozmowa z Tobą będzie miała charakter poufny

WYŚLIJ SMS
505 199 095

np. Agnieszka, 35, wyższe, Poznań, po 18.
Oddzwonimy. Udzielimy pełnych informacji, odpowiemy na każde pytanie.
Cechuje nas empatia indywidualne podejście do każdego.
Rozmowa z Tobą będzie miała charakter poufny.

Do współpracy z nami zapraszamy również tych z Państwa, którzy chcieliby rozszerzyć krąg swoich poszukiwań o oferty zagraniczne. Powszechnie uważa się, że w dobie aktywnej mobilności, łatwego i niedrogiego podróżowania, nie można ograniczać się odległościami - warto wyjść poza pewne schematy, otworzyć się na nowe możliwości w swoim życiu. Globalizacja i łatwiejszy dostęp do środków komunikacji umożliwiają ludziom z różnych stron świata tworzenie związków, które łączą różne dwie kultury, dwa języki i dwie tradycje.

Mieszkańcy Polski to wciąż jednak dość monokulturowe społeczeństwo. Odsetek obcokrajowców w naszym kraju nie przekracza kilku procent; warto jednak podkreślić, że nie oznacza to całkowitego braku styczności z innymi kulturami. Mówi się przecież, że Polacy emigrację mają we krwi (głównie ze względów zarobkowych). Żyjąc w stolicach Europy lub bardziej egzotycznych miejscach na świecie, na każdym kroku doświadczamy odmienności kulturowej. Funkcjonując przez dłuższy czas w takim środowisku, wybór partnera lub partnerki z innego kraju / kultury jest wielce prawdopodobny i dość naturalny.

Poszukiwania drugiej połówki za granicą

Zagraniczne oferty matrymonialne nie są naszą domeną, lecz, także i u nas – wzrasta zainteresowanie propozycjami spoza Polski. I odwrotnie, o nasze biuro matrymonialne - coraz częściej, pytają obcokrajowcy, którym bliski jest nasz kraj. Niedaleko szukać; tylko w sąsiednich Niemczech żyje około dwóch milionów naszych rodaków, a w USA, według szacunku, blisko 10 milionów! Posiadamy oferty matrymonialne głównie na terenie Europy, choć poprzez nasze biuro miłości poszukują również osoby mieszkające na innych kontynentach.

Związek z partnerem z zagranicy – dylematy i rozterki

Jak powszechnie wiadomo, pary międzynarodowe (a także międzykulturowe czy międzywyznaniowe) narażone są na znacznie więcej trudności niż związek osób pochodzących z tego samego kręgu kulturowego czy religijnego. To nie tylko wyzwania związane z funkcjonowaniem związku na co dzień i jego dynamiką, rozwojem i perspektywami, ale także z głęboko zakorzenionymi potrzebami, oczekiwaniami i przekonaniami o podłożu kulturowym, wyznaniowym czy narodowym. Związek z partnerem z zagranicy bywa również pod niemałą presją społeczeństwa, rodziny czy znajomych. Każda kultura ma przecież swoje własne wartości, standardy, obyczaje i zwyczaje, tradycje i praktyki, a także sposoby komunikowania się, które kształtują postrzeganie świata zewnętrznego przez człowieka.

Wyższy poziom satysfakcji

Są jednak także dobre wiadomości! Większy poziom trudności nie oznacza wcale, że  związek taki skazany jest na niepowodzenie. Śmiało można stwierdzić, że nagroda za wysiłek i zaangażowanie włożone w budowanie związku międzynarodowego jest znacznie większa niż w przypadku związku monokulturowego. Szczęśliwy związek to jedno; pojawiają się także liczne bonusy – możliwość inspirujących podróży, odkrywanie nowych zwyczajów, miejsc i rzeczy, poznawanie nowych języków, przekraczanie własnych ograniczeń, rozwój osobisty, wychodzenie ze swojej strefy komfortu.

Kobieta będąca w relacji z obcokrajowcem często zmienia swoje schematy zachowania. Na początku bywa ostrożna, jest wyczulona na niuanse, bardziej precyzyjnie dobiera słowa, rozważniej postępuje w każdej sferze wspólnego życia, jest bardziej wyrozumiała. Mężczyzna dla swojej zagranicznej miłości jest także w stanie wiele poświęcić; staje się bardziej otwarty, pomocny, odważny. A wszystko to sprzyja odczuwaniu głębszej satysfakcji – nie tylko w samej relacji, ale w całym życiu. Jest więc o co zawalczyć!

Oferty zagraniczne szansą na prawdziwą miłość

Najważniejsze, by oczekiwania kobiety i mężczyzny były zbliżone i dotyczyły każdego wspólnego obszaru życia – bliskości, obowiązków, sfery seksu, wierności, religii i pielęgnowania tradycji, potomstwa i stylu wychowania dzieci, pracy i pieniędzy, autonomii. Ważne jest ustalenie miejsca zamieszkania; zawsze "przewagę" ma ten partner, który "jest u siebie". Coraz popularniejsze wydają się być tzw. związki "na dwa domy"; na początku być może jest to dobre rozwiązanie – życie w kulturze swojej drugiej połówki pomaga lepiej ją zrozumieć, poznać jej przekonania i poglądy, jak i zaakceptować jej działania. Podróże do kraju pochodzenia partnera czy partnerki , spotkanie z jego/jej rodziną i znajomymi, uczestnictwo w ważnych świętach i ceremoniach obserwowanie jego/jej emocji, zachowań oraz relacji – to wszystko z pewnością pomoże lepiej zrozumieć partnera i ułatwi podjęcie decyzji, ustalając stałe miejsce zamieszkania. W przypadku singli, którzy zdecydują się zamieszkać do kraju rodzinnym partnera, to oni muszą się wykazać większą tolerancją, inteligencją kulturową, chęcią wyjścia poza własne ramy.

Gdy zmienia się stan cywilny i pojawiają się dzieci

Związki międzykulturowe tworzą tzw. obywatele świata. To otwarta kobieta i towarzyski mężczyzna, dla których świat, już od młodzieńczych lat, stoi otworem. Bez kompleksów, za to z dumą i pewnością siebie – dzięki odwadze, otwartości i wykształceniu. Gdy na świecie pojawia się dziecko, pojawia się kolejny punkt zapalny. Czy jest jakaś złota rada na wychowanie potomstwa bez konfliktów? Różnice kultur stają się przecież jeszcze bardziej widoczne w momencie pojawienia się dziecka. Przede wszystkim należy mieć świadomość, że dziecko pojawia się w zupełnie innej rzeczywistości i warunkach niż w tych, w których my zostaliśmy wychowani. Nie można więc ściśle trzymać się tożsamości i przynależności narodowościowej; należy bardziej skupić się na tym, aby wychować dziecko na obywatela świata – tolerancyjnego, pewnego siebie, uczciwego, globalnego. By pozostawić dziecku wolny wybór drogi życiowej.

Przepis na prawdziwą miłość międzykulturową

Różnice kulturowe mogą być źródłem pozytywnych doświadczeń i emocji w relacji; zaangażowanie, wspólne uczenie się i wzajemny szacunek do kultury partnera mogą wzmocnić związek, przyczynić się do jego trwałości i budowaniu miłości.

Jaki jest więc przepis na udany, międzynarodowy związek na całe życie? Z przymrużeniem oka, rzecz jasna! Garść odwagi, otwarty umysł, wysoka zdolność adaptacji, brak kurczowego przywiązania do religii i tradycji, ograniczenie wpływu rodziny i bliskich, skupienie się na podobieństwach - wspólnych pasjach (najlepiej sprawdza się sport), wartościach, celach.

Jeśli mają Państwo takie cechy / kompetencje, jak: otwartość na nowe, niezależność, ciekawość świata, szacunek dla inności, akceptacja różnorodności, odwaga czy chęć przeżycia ekscytującej przygody, być może zagraniczne oferty matrymonialne spełnią Państwa oczekiwania.

Zapraszamy do kontaktu! Rozmowa czy osobiste spotkanie z nami pomoże Państwu w wyborze odpowiedniego wariantu usługi. O oferty zagraniczne zapytaj konsultanta: 505 199 095