infolinia czynna codziennie

+48 505 199 095
  zamknij    ×

ZADZWOŃ
505 199 095

Nie chcemy być dla Ciebie anonimowi!
Cechuje nas empatia i indywidualne podejście do każdego.
Rozmowa z Tobą będzie miała charakter poufny

WYŚLIJ SMS
505 199 095

np. Agnieszka, 35, wyższe, Poznań, po 18.
Oddzwonimy. Udzielimy pełnych informacji, odpowiemy na każde pytanie.
Cechuje nas empatia indywidualne podejście do każdego.
Rozmowa z Tobą będzie miała charakter poufny.

         JÓZEF PRZEMIENIECKI

Od 15 lat konsultant merytoryczny biura kojarzącego związki partnerskie (Duet Centrum)

Wieloletnia terapia par

Wykładowca studiów podyplomowych

Coaching


    

                                                     


czytaj więcej

Założenia merytoryczne

Akademii Relacji Partnerskich


Założenia (tezy) merytoryczne Akademii Relacji Partnerskich wyznaczają zakres działań Akademii. Założenia te powstały na bazie wiedzy i doświadczeń terapeuty i mentora relacji partnerskich Józefa Przemienieckiego oraz kilkunastu lat doświadczeń Duet Centrum. Uwzględniają one wiedzę, o której mówi również współczesna psychologia, socjologia, jak również wiedzę o miłości zawartej w religii chrześcijańskiej i głoszonej od wieków w wielu przekazach.

  1. Podstawą trwałych i szczęśliwych relacji małżeńskich/partnerskich są odpowiednie umiejętności partnerów. W Akademii nazywane są „kompetencjami partnerskimi”.

  2. Gromadzona przez wieki wiedza, potwierdzona przez współczesną naukę – psychologię, pozwala opisać model wysokich kompetencji partnerskich.

  3. U fundamentów wysokich kompetencji partnerskich jest miłość.

  4. Miłość do której nawiązuje Akademia jest tą samą , o której mówi m.in. Erich Fromm, Eckahart Tolle, oraz św. Paweł w liście do Koryntian („Hymn o Miłości”).

  5. Doskonalenie kompetencji partnerskich wpływa bezpośrednio na rozwój osobisty partnerów (wzrost samoświadomości, wzrost inteligencji emocjonalnej, skuteczność w zarządzaniu procesami myślowymi, a co za tym idzie skuteczność życiowa).

  6. Niski poziom kompetencji partnerskich przejawia się m.in. wysokim poziomem oczekiwań wobec partnera (w różnych aspektach życia), złośliwością, krytycyzmem, demonstrowanym brakiem satysfakcji i radości życia.

  7. Brak kompetencji partnerskich chociażby u jednego z partnerów, albo zbyt niski ich poziom, może utrudnić, a nawet uniemożliwić trwanie związku.

  8. Każdy człowiek posiada predyspozycje (wewnętrzny dynamizm) do rozwijania – doskonalenia kompetencji partnerskich.

  9. Rozwój kompetencji partnerskich może być mocno utrudniony, a niekiedy nawet niemożliwy z powodu silnego oporu przed zmianą, jaki może pojawi się w człowieku.

  10. Każdy kryzys, problem w relacjach małżeńskich/partnerskich, jest informacją o potrzebie zmian – potrzebie rozwoju kompetencji partnerskich.

Skutki braku zrozumienia, czym jest prawdziwa miłość. Skutki braku zrozumienia, czym jest prawdziwa miłość. Właśnie kupiłem „Poradnik Psychologiczny Polityki”. Zapewne nie zrobiłbym tego, gdyby nie zagadnienie, jakim ta publikacja zajęła się tym razem (to już 21. tom). Na okładce przeczytałem tytuł: „Wszystko o miłości”. więcej Jak rozumiem miłość Jak rozumiem miłość Kiedy podsumowuję moje 25 lat zgłębiania ludzkiej psychiki.... więcej Czy jesteś gotowy na szczęście? Czy jesteś gotowy na szczęście? Kilka lat temu po raz pierwszy usłyszałem, że szczęście potęguję lęk. więcej