infolinia czynna codziennie

+48 505 199 095
  zamknij    ×

ZADZWOŃ
505 199 095

Nie chcemy być dla Ciebie anonimowi!
Cechuje nas empatia i indywidualne podejście do każdego.
Rozmowa z Tobą będzie miała charakter poufny

WYŚLIJ SMS
505 199 095

np. Agnieszka, 35, wyższe, Poznań, po 18.
Oddzwonimy. Udzielimy pełnych informacji, odpowiemy na każde pytanie.
Cechuje nas empatia indywidualne podejście do każdego.
Rozmowa z Tobą będzie miała charakter poufny.

powrót do listy poprzednia następna
Zakochaj się jesienią!

Zakochaj się jesienią!14/09/2023

Witamy po wakacjach! Na horyzoncie pojawiła się jesień – "kontrowersyjna" pora roku, bo jedni ją uwielbiają, drudzy - gdyby mogli, przespaliby ją ... aż do wiosny. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, spróbujemy cię przekonać, że jesień to wyjątkowy czas w roku.


Powszechnie uważa się, że jesień sprzyja chandrze, spadku energii i "nic nie robieniu". Częściej też chorujemy (kto ma dzieci, ten wie, o czym mowa!), chodzimy niewyspani i więcej narzekamy. Podobno też tyjemy, jesteśmy mniej wydajni i notoryczne zmęczeni. Tak mówi google. Ale my się z tym nie zgadzamy! Bo dobrych stron jesieni jest zdecydowanie więcej. :-) Jesień wpływa nie tylko na nasze ciało, ale również na emocje, przeżycia, całą psychikę. Kolejna runda, następny rok - organizm człowieka wyczuwa następstwa i powtarzalność. Po lecie, korzystaniu z gorącej aury, witalności i słonecznej energii, jesień wyhamowuje, wycisza.


Jesienny czas sprzyja "zatrzymaniu"; to piękny moment na to, by przytulić siebie samego i wyjść na spotkanie z emocjami. Taki czas, który możesz poświęcić sobie, skupić się na życiu rodzinnym lub otworzyć się na nowe uczucie. Bo przecież jesień to zdecydowanie najbardziej romantyczna pora w kalendarzu!


Jesień to dobry czas na porządku w domu, w ogrodzie, w szafie, w spiżarni. Ale także na te w naszej głowie. Dobrze jest w tym czasie pozostawić za sobą wszystko to, co nam nie służy - przekonania, nawyki, przyzwyczajenia, nadmiar rzeczy. By stworzyć nową przestrzeń. A może i miejsce na nowe uczucie.


Po upalnej końcówce lata jesienna świeżość poranka to prawdziwa przyjemność; przypomina mi spacer nad morzem – taka orzeźwiająca bryza.


Jesień to także czas powrotów; czy nie macie wrażenia, że latem wszyscy rozsypali się gdzieś po świecie? A teraz wracają, mają więcej czasu na spotkania, rozmowy.


To pora fantastycznej metamorfozy przyrody, naszych ogrodów, naszej garderoby, ale i ... naszych potrzeb. Z intensywnego lata i ciągłego przebywania na zewnątrz przechodzimy do czasu czytania książek, nadrabiania zaległości filmowych. Czasu refleksji i zadumy. Nabieramy chęci do przebywania w ciepłym domu, pod kocem, w gronie najbliższych.


Jesień to sezon pełen kontrastów, kolorów, powodów do zadumy, zadziwienia, radości. To uczucie, kiedy nieco przemoczeni lub lekko zmarznięci wracamy do domu i możemy napić się gorącej herbaty z sokiem. Szybciej robi się ciemno, zapalamy świeczki, patrzymy na wrzosy i kasztany – przyniesione do domu, naturalne, piękne kolory jesieni nadają wnętrzom wyjątkowego klimatu.


Choć trudno w to uwierzyć, jesień sprzyja również miłości! W Duet Centrum najwięcej par poznaje się właśnie teraz; między wrześniem a grudniem odnotowujemy najwięcej "zawieszeń" programów członkowskich. A później, wiosną i latem, kiedy przyroda wybudza się z zimowego snu, dzwonią do nas telefony, w skrzynce leżą zaproszenia na śluby, kartki ze wspólnie spędzonych wakacji... :-)


Czy to nie wystarczające argumenty, że jesień nie taka straszna, jak ją malują? :-)


Zapraszamy do kontaktu!

505 199 095
powrót do listy poprzednia następna
Duet Prestige Ekskluzywnie dla wymagających

Na życzenie przyjeżdzamy do klienta