infolinia czynna codziennie

+48 505 199 095
  zamknij    ×

ZADZWOŃ
505 199 095

Nie chcemy być dla Ciebie anonimowi!
Cechuje nas empatia i indywidualne podejście do każdego.
Rozmowa z Tobą będzie miała charakter poufny

WYŚLIJ SMS
505 199 095

np. Agnieszka, 35, wyższe, Poznań, po 18.
Oddzwonimy. Udzielimy pełnych informacji, odpowiemy na każde pytanie.
Cechuje nas empatia indywidualne podejście do każdego.
Rozmowa z Tobą będzie miała charakter poufny.

powrót do listy poprzednia następna
Duet w FORBES

Duet w FORBES

 

1.02.2011 na łamach internetowego portalu forbes.pl ukazał się wywiad z managerem Duet Centrum - biuro matrymonialne.

Zarabiają setki tysięcy, czasem miliony złotych rocznie. Samotni panowie - menedżerowie wysokiego szczebla, przedsiębiorcy, znani adwokaci. Do biura matrymonialnego zgłaszają się z określonymi życzeniami: „Szukam miłości, ale.. chciałbym, żeby znała minimum dwa języki i uprawiała żeglarstwo morskie. Mam jacht na Korfu, ale nie mam z kim dzielić pasji...”

Duet Prestige to specjalna usługa,  biura zapoznawczo-matrymonialnego Duet. Od niedawna dostępna w ramach Noble Concierge.

– Nasze biuro matrymonialne powstało, kiedy okazało się, że istnieje grupa klientów o bardzo specyficznych potrzebach. Single poszukują osób z odpowiednim wykształceniem, osiągnięciami na polu zawodowym, poruszających się w odpowiednich środowiskach – słowem: podobnych do nich – tłumaczy Paweł Niemiec, menedżer Duet Centrum - ekskluzywne biuro matrymonialne.

Klienci biura poszukują partnerów, które prowadzą podobny do ich styl życia. A za tym stoi odpowiednio wysoki poziom wykształcenia, ponadprzeciętne zarobki. W pracy nie mają szansy poznać odpowiedniej osoby, bo nie chcą wchodzić w relację z podwładnymi, po pracy na życie towarzyskie pozostaje niewiele czasu. A to ogranicza możliwość spotkania właściwej kobiety. Właściwej to znaczy eleganckiej, atrakcyjnej, interesującej. Wbrew pozorom, samotni panowie niekoniecznie szukają partnerki dwadzieścia lat młodszej.

– Czasopisma dla kobiet utwaralają stereotyp, że mężczyźni boją się silnych kobiet. To mit. Oni takich kobiet pragną. Pod warunkiem, że po godzinie 17.00 pani prezes zamieni się w partnerkę i przyjaciółkę, a pracę zostawi w biurze – twierdzi Paweł Niemiec.

Mężczyzna z pewną pozycją zawodową nie może się pojawiać na spotkaniach biznesowych czy bankietach z dwudziestolatką. Traci wtedy wiarygodność. Ale nie tylko o nią chodzi. Przedsiębiorcy często poszukują kobiet, które rozumiałyby specyfikę biznesu, w którym pracują, czasem żeby potrafiły doradzić.

– Istnieje mnóstwo przykładów małżeństw, które stworzyły razem i rozwinęły świetnie prosperujące firmy. Często to kwestia wspólnych celów i wzajemnego zaufania – mówi menedżer Duet Centrum biuro matrymonialne.

Duet Prestige to oczywiście oferta nie tylko dla mężczyzn. Do biur matrymonialnych zgłasza się wiele kobiet, a część z nich oczekuje obsługi na określonym poziomie. To kobiety, które w życiu zawodowym osiągnęły już bardzo wiele, ale teraz chciałyby ułożyć sobie życie osobiste. Panie prezes, świetnie zarabiające lekarki, właścicielki własnych firm chcą poznać mężczyzn z klasą. Co to oznacza?

– Paniom, które się do nas zgłaszają, zależy na bezpieczeństwie. Zarówno bezpieczeństwie w związku, jak i na wiedzy o osobie, z którą się mają umówić. Czy ten mężczyzna na pewno jest stanu wolnego, czy jego sytuacja materialna jest dobra? – dodaje konsultant i zapewnia, że nie chodzi o status majątkowy sam w sobie.

– Liczy się styl życia. Ten mężczyzna nie może być onieśmielony na myśl o wakacjach na Kubie, nie może oszaleć na wieść, że nasza klientka ma kilka luksusowych nieruchomości za granicą.

Duet Prestige to spotykanie osób z odpowiedniego kręgu, ale też sposób obsługi. Liczy się dyskrecja. To dotyczy zarówno samego procesu wyszukiwania partnera, jak i statusu materialnego. Okazuje się bowiem, że zbyt duża liczba zer na koncie bankowym może być przeszkodą w poznaniu życiowej partnerki. Samotni panowie, którzy zgłaszają się do programu Duet Prestige, skarżą się, że bywali traktowani jak bankomat. Teraz chcą być pewni, że kobieta interesuje się nimi, a nie ich pieniędzmi. Dlatego jadąc na randkę, zostawią swojego bentleya w garażu, a spotkanie odbędzie się w sieciowej kawiarni. Na rozmowy o pieniądzach będzie jeszcze czas.
 

Zresztą jasność co do statusu majątkowego nowo poznanej osoby to jeden z powodów, dla których wybierają profesjonalne usługi zamiast tracić czas na portalach randkowych, gdzie ogloszenia matrymonialne w żaden sposób nie są weryfikowane. Choć niejedyny – w internecie nie ma kontroli nad tym, kto ma dostęp do naszego wizerunku. Ani jasności jakie, poza chęcią posiadania bliskiej osoby, ma potrzeby.

Tak jak usługi Concierge w Noble Banku to często wykonywanie zadań niewykonalnych, tak Duet Prestige jest ofertą dla najbardziej wymagających. Noble Concierge może pomóc np. w sprowadzeniu czołgu do ogródka. Dla Duetu takim zadaniem będzie wyszukanie osoby o precyzyjnie określonym wykształceniu, zainteresowaniach, pochodzeniu. Czasem poszukiwania wykraczają poza bazę danych biura.

– Zgłaszają się do nas posłowie. Szukają partnerów z wyznawanym podobnym systemem wartości. Do tego dochodzą zainteresowania: teatr, żeglarstwo... – to nie są fanaberie, a autentyczne potrzeby osób, które chcą dzielić z przyszłym partnerem swoje pasje – tłumaczy Paweł Niemiec.

Jeżeli doliczymy do tego oczekiwanie, że partner będzie pochodził z dobrej rodziny z tradycjami czy będzie władał np. językiem francuskim, zadanie staje się trudne. To nie znaczy niewykonalne. Konsultanci Duet Prestige mają swoje sposoby na znalezienie odpowiednich kandydatów. Czasem korzystają z sieci znajomości, czasem – z serwisów rekrutacyjnych. Szczegóły to ich tajemnica zawodowa, ale specjaliści przekonują, że nie ma życzeń niemożliwych do spełnienia. Choć na niektóre potrzeba nieco czasu.

– Tak było w przypadku stomatologa z Holandii, który pragnął poznać atrakcyjną kobietę, która sama też byłaby stomatologiem. Chciał rozwijać w Warszawie sieć gabinetów. Szukał osoby, która byłaby dla niego wsparciem na każdym polu – mówi menedżer Duet Centrum.

 

artykuł ukazał się na: https://www.forbes.pl/life/styl/duet-prestige-milioner-pozna/3y522m0

powrót do listy poprzednia następna
Duet Prestige Ekskluzywnie dla wymagających

Na życzenie przyjeżdzamy do klienta