infolinia czynna codziennie

+48 505 199 095
  zamknij    ×

ZADZWOŃ
505 199 095

Nie chcemy być dla Ciebie anonimowi!
Cechuje nas empatia i indywidualne podejście do każdego.
Rozmowa z Tobą będzie miała charakter poufny

WYŚLIJ SMS
505 199 095

np. Agnieszka, 35, wyższe, Poznań, po 18.
Oddzwonimy. Udzielimy pełnych informacji, odpowiemy na każde pytanie.
Cechuje nas empatia indywidualne podejście do każdego.
Rozmowa z Tobą będzie miała charakter poufny.

powrót do listy poprzednia następna
Bezpieczna pierwsza randka z nieznajomym

Bezpieczna pierwsza randka z nieznajomymPierwszą randkę zazwyczaj wspominamy z sentymentem. Lubimy wracać myślami do miłych wspomnień, zwłaszcza jeśli pierwsze spotkanie było naprawdę udane i zaowocowało dłuższą relacją. Jednak pierwsza randka to często spotkanie z nieznajomym, stąd też warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Zanim umówisz się na pierwsze spotkanie, warto poznać kilka reguł, których przestrzeganie sprawi, że będzie to bezpieczna randka.

Pierwsze spotkanie – dlaczego warto chodzić na randki?

Na randki chodzimy głównie po to, aby znaleźć swoją druga połówkę. Jednak często trzeba odbyć wiele pierwszych randek, nim uda się znaleźć „tego jedynego”. Niekoniecznie są to spotkania, które nic nam nie dają. Warto chodzić na randki, gdyż to właśnie dzięki nim:

  • - możemy spędzić czas w miłym i ciekawym towarzystwie;
  • - lepiej poznawać innych ludzi, ich charaktery, sposób bycia;
  • - lepiej zauważać własne słabości, ale także mocne strony;
  • - utwierdzać się w tym, co tak naprawdę jest dla nas ważne.


Przed pierwszą randką często odczuwamy stres, choć zwykle okazuje się on niepotrzebny. Pierwsze spotkanie nieznajomego człowieka może być fascynujące. Zadbajmy jednak przede wszystkim o to, aby było to bezpieczne spotkanie

Bezpieczna pierwsza randka – sprawdź jakich zasad warto przestrzegać

Pierwsza randka to nieraz wielka niepewność. Nie tylko jeśli chodzi o przyszłość nowej relacji, ale także o samo spotkanie. Pierwsza randka z nieznajomym powinna być przede wszystkim bezpieczna. Nie możemy bezgranicznie ufać osobie, której tak naprawdę jeszcze nie znamy. Pewne środki ostrożności powinny podjąć nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. O czym warto pamiętać ?


1. Zawsze wybieraj bezpieczne miejsce spotkania

Najlepszym rozwiązaniem będzie pamiętanie o najważniejszej rzeczy: miejsce spotkania zawsze powinno być miejscem publicznym! Nie chcesz zapraszać nieznajomego od razu do swojego domu. Najwygodniejsza jest kawiarnia lub restauracja, gdzie możemy dobrze się poznać w bezpiecznym dla obu stron otoczeniu.


2. Zachowaj dystans

Nie zwierzaj się nowo poznanej osobie. Wszelkie jej wyznania i deklaracje traktuj natomiast z dystansem. Słowa nabierają pełnego znaczenia dopiero z czasem. Uważaj też na informacje, które podajesz – zachowaj na razie w tajemnicy swój adres czy nazwę firmy, w której pracujesz.


3. Powiedz komuś, gdzie idziesz

Przed spotkaniem warto powiedzieć komuś zaufanemu gdzie idziesz, z kim idziesz (podstawowe informacje na temat nowej osoby) i kiedy planujesz wrócić. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że w razie niebezpieczeństwa ktoś bliski podejmie odpowiednie kroki.


4. Nie zostawiaj swojego posiłku i picia bez nadzoru

Niestety nawet w przytulnej kawiarni ktoś może dosypać czegoś do pozostawionego napoju bez opieki. Zawsze miej swój posiłek w zasięgu wzroku.


5. Posłuchaj własnej intuicji

Nawet jeśli randka przebiegła prawidłowo, ale intuicja podpowiada, że w przyszłości coś może być nie tak – warto sobie zaufać i nie kontynuować znajomości.

Zanim umówisz się na randkę - zweryfikuj informacje o drugiej osobie

Przed pierwszym spotkaniem z nieznajomym warto dowiedzieć się podstawowych rzeczy o tej osobie. Jak to zrobić? Jeśli znamy imię i nazwisko drugiej osoby, warto jest znaleźć jej profil w mediach społecznościowych. Najbezpieczniej będzie jednak poszukiwać partnera przez biuro matrymonialne.

Jedną z największych zalet agencji matrymonialnych jest to, że zajmuje się pozyskiwaniem informacji o Klientach. Za pośrednictwem profesjonalnego biura możliwe jest w pełni bezpieczne spotkanie z drugą osobą. Konsultanci matrymonialni zanim zaaranżują randkę, wnikliwe zapoznają się z oczekiwaniami i potrzebami Klientów. Kluczową kwestią jest natomiast weryfikacja Klientów - profesjonalne biura matrymonialne sprawdzają tożsamość Klientów oraz podstawowe informacje przez nich podawane.

Dlatego gdy udajesz się na pierwszą randkę z partnerem z biura matrymonialnego, posiadasz pewne podstawowe informacje o drugiej osobie – masz też pewność, że jest jej tożsamość jest zweryfikowana, a podane dane są prawdziwe.

Udana pierwsza randka

To, że pierwsze spotkanie będzie bezpieczne, nie oznacza jeszcze, że pierwsza randka będzie udana. Warto zaplanować randkę z wyprzedzeniem i ustalić z partnerem plan popołudnia czy wieczoru. Powinien to być plan uwzględniający zainteresowania obu osób. Pamiętaj, że pierwsze spotkanie nie musi być doświadczeniem stresującym. To może być początkiem wspaniałej relacji!

powrót do listy poprzednia następna
Duet Prestige Ekskluzywnie dla wymagających

Na życzenie przyjeżdzamy do klienta