infolinia czynna codziennie

+48 505 199 095
  zamknij    ×

ZADZWOŃ
505 199 095

Nie chcemy być dla Ciebie anonimowi!
Cechuje nas empatia i indywidualne podejście do każdego.
Rozmowa z Tobą będzie miała charakter poufny

WYŚLIJ SMS
505 199 095

np. Agnieszka, 35, wyższe, Poznań, po 18.
Oddzwonimy. Udzielimy pełnych informacji, odpowiemy na każde pytanie.
Cechuje nas empatia indywidualne podejście do każdego.
Rozmowa z Tobą będzie miała charakter poufny.

powrót do listy poprzednia następna
Bliscy przyjaciele czy związek? Jak rozróżnić uczucia i zdecydować, czego napraw

Bliscy przyjaciele czy związek? Jak rozróżnić uczucia i zdecydować, czego napraw

Bliscy przyjaciele czy związek? Jak rozróżnić uczucia i zdecydować, czego naprawdę chcemy

Czy są jakieś sygnały, że to, co dzieje się między kobietą a mężczyzną, to coś więcej niż przyjaźń? Po czym poznać, czy jestem dla niego/ dla niej kimś więcej? Kiedy sympatia zmienia się w miłość? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania..

Czy zdarzyło Ci się stwierdzić ze zdziwieniem, że twój przyjaciel/przyjaciółka naturalnie i niepostrzeżenie zajął w twoim życiu zupełnie inne miejsce? Czy zdarzyło Ci się, że nigdy wcześniej nie myślałaś/eś o nim/o niej „w ten sposób”, a tu nagle pojawiły się nowe uczucia – tęsknota, namiętność, zaangażowanie?

Sprawy mocno komplikują się w momencie, gdy jedna ze stron jest poważnie zaangażowana w inny związek. Jeśli jednak odkrywamy, że nasz przyjaciel interesuje nas jako potencjalny partner w momencie, w którym oboje jesteśmy jeszcze wolni, jest szansa na to, abyśmy zmienili kierunek rozwoju tej znajomości.

Takie historie idealnie nadają się na scenariusze komedii romantycznych, słyszymy je również my , konsultanci, prowadzący biuro matrymonialne – Katowice. Przyjaźń zamienia się w miłość, tak po prostu. Jest to jednak tylko fantazja scenarzystów, a gdy przytrafi się nam to w życiu, nie jest już to takie oczywiste i nie zawsze kończy się happy endem.

Czy istnieje przyjaźń między kobietą a mężczyzną?

Są tacy, którzy bez wahania odpowiedzą: „Oczywiście. Mam przyjaciela odmiennej płci i nic więcej, poza przyjaźnią, nas nie łączy." Z pewnością będą i tacy, którzy uważają inaczej. Dlaczego? Bo będąc osobami heteroseksualnymi, często instynktownie i całkiem nieświadomie oceniamy płeć przeciwną pod kątem jej atrakcyjności. A więc pod powierzchnią relacji przyjacielskiej często może toczyć się proces o charakterze seksualnym.

Pamiętaj, że nie wpłyniesz na uczucia swojego przyjaciela, jeśli to, co do ciebie czuje, ani trochę nie jest zabarwione romantyzmem czy erotyzmem. Jeśli jednak istnieje światełko w tunelu, potencjał i nadzieja na rozwinięcie waszej relacji, możesz spróbować.


Zobacz, co możesz zrobić, jeśli zakochałeś/zakochałaś się w przyjaciółce/przyjacielu:


1. Metoda małych kroków. „Jestem dla niej kolegą czy kimś więcej?” – po pierwsze, wybadaj nastawienie swojej przyjaciółki. Nie wykładaj od razu kart na stół, bo istnieje spore ryzyko, że spotkasz się z dużym zaskoczeniem, a nawet odrzuceniem Jeśli druga strona nie myślała dotąd o tobie jako o potencjalnej partnerce na życie, nie ujawniała takich oznak, może poczuć się po prostu niezręcznie. A na przyjaźni powstanie rysa i trudno będzie wam wrócić do sytuacji sprzed.

2. Wprowadź trochę romantyzmu. Na wasze spotkania zacznij się nieco inaczej ubierać, może bardziej elegancko, użyj ładnych perfum. Słowem: jeszcze nie randka, ale już nie tylko kumpelskie nastroje. Postaraj się, aby przyjaciółka zauważyła w tobie atrakcyjnego fizycznie faceta, a nie tylko kumpla.. Zauważ, jak na reaguje na zmianę.

3. Działaj taktownie i z wyczuciem. Jeśli uznasz, że druga strona nie rozumie, o co ci chodzi – wycofaj się. Inaczej przekreślisz waszą przyjaźń i trudno będzie w niej pozostać. Po jednostronnym wyznaniu uczuć równowaga w przyjaźni zostanie zaburzona. Jeśli jednak czujesz, że masz szanse – działaj dalej.

5. Nie naciskaj. Daj drugiej stronie czas na to, by odnalazła się w sytuacji i zweryfikowała swoje uczucia. Nie poddawaj się również wtedy, gdy otrzymasz czerwone światło. Za jakiś możesz spróbować ponownie, a być może to właśnie druga strona z czasem zmieni zdanie i sama coś zainicjuje.

6. Bądź uczciwy, dojrzały i świadomy. Pamiętaj, że wasza relacja jest specyficzna. Warto więc, abyś był pewny, dokąd zmierzasz. Jeśli zrobisz krok do przodu, nie powinieneś się wycofać. Druga strona nie zasługuje na takie traktowanie.

Jeśli pierwsza próba pozostanie nieudana, nie poddawaj się. Kobiety lubią czuć się zdobywane.


powrót do listy poprzednia następna
Duet Prestige Ekskluzywnie dla wymagających

Na życzenie przyjeżdzamy do klienta