infolinia czynna codziennie

+48 505 199 095
  zamknij    ×

ZADZWOŃ
505 199 095

Nie chcemy być dla Ciebie anonimowi!
Cechuje nas empatia i indywidualne podejście do każdego.
Rozmowa z Tobą będzie miała charakter poufny

WYŚLIJ SMS
505 199 095

np. Agnieszka, 35, wyższe, Poznań, po 18.
Oddzwonimy. Udzielimy pełnych informacji, odpowiemy na każde pytanie.
Cechuje nas empatia indywidualne podejście do każdego.
Rozmowa z Tobą będzie miała charakter poufny.

powrót do listy poprzednia następna
Budowanie zaufania i wierności w związku

Budowanie zaufania i wierności w związku


Budowanie zaufania i wierności w związku to kluczowe umiejętności dla trwałej miłości

Nie bez powodu mówi się, że wierność i zaufanie to jeden z fundamentów udanego, spełnionego związku. Pomaga przecież budować bliskość i intymność, daje szczęście i poczucie bezpieczeństwa. Tak mówią badania, a potwierdzają je – osoby stanu wolnego, które odwiedzają biuro matrymonialne Warszawa w poszukiwaniu partnera/partnerki na życie.

Wiele osób ma jednak problem ze zbudowaniem zaufania: albo nadużywa go, albo wymusza, albo myli z kontrolą. Jak więc sprawić, by związek był pełen zaufania i harmonii? By wierność nie była wymuszona, lecz zupełnie naturalna?

Udany związek to równowaga pomiędzy poczuciem przynależności i odpowiedzialności za siebie nawzajem a wolnością. Dojrzali partnerzy są gotowi jasno wyznaczyć granice, które oddzielają zachowania dopuszczalne w związku od tych, które są dla nich po prostu nie do zaakceptowania. Przestrzeganie tych zasad (i kilka innych takich jak wzajemna troska czy lojalność) budują zaufanie i poczucie bezpieczeństwa, bez których nie jest możliwy szczęśliwy związek.

Mówiąc o zaufaniu w związku, można odwrócić temat i zadać sobie pytanie "Skąd bierze się brak jego zaufania w związku?" Odczuwana zazdrość jest dla nas sygnałem, że nam na kimś zależy. I, najzwyczajniej w świecie, boimy się go stracić. Ukochana osoba jest oceniana przez nas jako atrakcyjna, a więc bierzemy pod uwagę możliwość, że mogłaby spodobać się także komuś jeszcze. Jednak pod zaburzoną chęcią kontroli partnera kryje się również niskie poczucie wartości, brak pewności siebie czy odczuwalny deficyt uwagi ze strony partnera. Obawiamy się zdrady lub odejścia partnera, ponieważ czujemy się mało pociągającym i wartościowym.

Pamiętajmy, że nie można stworzyć szczęśliwego i mądrego związku w sytuacji, gdy nie zadbamy o relację z samym sobą. Szeroko rozumiana pewność siebie i poczucie własnej wartości nigdy nie powinny zależeć nie od oceny innych osób, ale wypływać z nas samych, z naszego wnętrza. Nikt inny nie powinien wpływać na to, jak czujemy się sami ze sobą.

A jak jest z wiernością? Niektórzy wychodzą z założenia, że pozostawanie seksualnie wiernym jednej i tej samej osobie jest czymś wręcz nienaturalnym. Bo ... w królestwie zwierząt niewiele osobników żyje w monogamii! Poligamia człowieka jest przez niektóre teorie uznawana w pewien sposób za przesłankę quasi-naturalną, a społeczeństwo hedonistyczne, w którym żyjemy, sprowadza życie do odczuwania przyjemności, ciągłej satysfakcji, gromadzenia pozytywnych emocji.

Kiedy wszędzie widzimy zdradę, związek najczęściej opiera się na wzajemnej zazdrości. Kiedy poznajemy kogoś, zakochujemy się i planujemy z kimś życie, jesteśmy przekonani, że kwestia niewierności nigdy nie będzie nas dotyczyć. Bo przecież kochamy się i będziemy starać się pracować nad związkiem cały czas. Każdy z nas niejako na starcie oczekuje wierności ze strony drugiej strony i również deklaruje wierność wobec ukochanej osoby. Nie ma więc powodu, aby nie wierzyć w taką intencję i szczerość tych obietnic. Życie jednak pokazuje, że losy ludzkie często się wikłają i doprowadzają do rozłamu wyznawanych zasad. Bo nic przecież nie jest czarno-białe.

Jakkolwiek powody zdrady bywają różne, partnerzy szukają zewnętrznych rozwiązań na problemy, które powinny być rozwiązane w związku czy małżeństwie. Często są sposobem na to, by zrealizować poza związkiem to, czego w tym związku brakuje.. Warto więc jest zapobiegać, niż potem na nowo sklejać relację. Dbałość o dobrą i trwałą relację jest zadaniem obojga partnerów.

Zdrada, a co za nią idzie – utrata zaufania i poczucie utraty własnej wartości nie przekreślają związku! Coraz więcej osób, deklarujących bycie w stałym związku, ma problem z jej dochowaniem. Jeśli jednak dwie strony chcą nadal być razem, są skłonni wybaczyć, zadeklarować pracę nad związkiem – jest możliwe jego naprawienie. Tylko spojrzenie w nowy sposób na siebie, na drugą osobę i waszą relację daje szanse na wyjście z każdego kryzysu, a nawet daje szansę na głębszy, pełniejszy i mocniejszy związek, na lepszą komunikację i nowy wymiar bliskości erotycznej.

powrót do listy poprzednia następna
Duet Prestige Ekskluzywnie dla wymagających

Na życzenie przyjeżdzamy do klienta