infolinia czynna codziennie

+48 505 199 095
  zamknij    ×

ZADZWOŃ
505 199 095

Nie chcemy być dla Ciebie anonimowi!
Cechuje nas empatia i indywidualne podejście do każdego.
Rozmowa z Tobą będzie miała charakter poufny

WYŚLIJ SMS
505 199 095

np. Agnieszka, 35, wyższe, Poznań, po 18.
Oddzwonimy. Udzielimy pełnych informacji, odpowiemy na każde pytanie.
Cechuje nas empatia indywidualne podejście do każdego.
Rozmowa z Tobą będzie miała charakter poufny.

powrót do listy poprzednia następna
Kariera a rodzina. Zadbaj o work-life balance

Kariera a rodzina. Zadbaj o work-life balance

Kariera a rodzina — jak znaleźć partnera i zadbać o work-life balance?

Sukcesy w życiu zawodowym nie zawsze idą w parze ze spełnieniem w sferze prywatnej. Aby skupić się na rozwoju i poświęcić całą energię na pracę, często odkładamy założenie rodziny na później. Jeśli jednak zadbasz o zachowanie równowagi, nie będziesz zmuszona wybierać czy ważniejsza jest kariera, czy rodzina. O tym, jak zachować skuteczny work-life balance, przeczytasz w poniższym tekście.

Jak znaleźć partnera, gdy nie masz czasu na randki?

Ludzie sukcesu nie zawsze mają czas na poszukiwanie drugiej połówki w młodości. Koncentrując się początkowo na studiach, potem na poszerzaniu swoich kompetencji i wspinaniu się po szczeblach kariery, w wieku 30-40 lat mogą być nadal samotni. Po osiągnięciu sukcesu zawodowego, w obliczu natłoku obowiązków, również trudno znaleźć wolną chwilę na przeglądanie portali randkowych czy umawianie się na spotkania. Aby nie tracić czasu na poznawanie osób o całkowicie innych poglądach i priorytetach, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Biuro matrymonialne doskonale spełni się w tej roli.

Chęć posiadania dziecka a sukces zawodowy

Ludzie sukcesu odkładają często na później nie tylko zaangażowanie się w związek, ale także posiadanie dzieci. Wiele osób boi się, że nie będzie w stanie poświęcić odpowiednio dużo czasu wychowaniu dzieci i znaleźć dodatkową energię do realizacji celów zawodowych. Przede wszystkim kobiety nie chcą ryzykować utraty zajmowanego stanowiska i długiej przerwy w pracy z powodu urlopu macierzyńskiego. Związek z odpowiedzialną osobą o podobnych priorytetach znacznie ułatwia jednak połączenie opieki nad dzieckiem z zajmowaniem ważnego stanowiska. Dobra organizacja czasu oraz współpraca pomiędzy partnerami umożliwiają zachowanie work-life balance. W ten sposób można w pełni cieszyć się urokami rodzicielstwa i satysfakcją w życiu zawodowym.

Jak zadbać o życie rodzinne i nie zaniedbywać pracy?

Kariera i rodzina, chociaż się nie wykluczają, wymagają ogromnego zaangażowania. Aby nie zaniedbywać najbliższych i w tym czasie wywiązywać się ze swoich obowiązków w pracy, konieczna jest ogromna determinacja. Niezbędna jest w tym celu właściwa komunikacja z partnerem lub partnerką. Aby równowaga pomiędzy życiem zawodowym a rodziną była możliwa, wszyscy jej członkowie powinni być zaangażowani we wspólną organizację czasu. Kluczowe jest tutaj przede wszystkim zrozumienie i empatia. Z drugiej strony, nie warto dawać wykorzystywać się pracodawcy. Chociaż finansowe utrzymanie rodziny jest naprawdę ważne, nie zawsze dobrym wyborem będą nadgodziny realizowane w czasie przeznaczonym na rodzinny wypoczynek.

Kariera a rodzina — na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Aby pogodzić karierę zawodową z życiem rodzinnym, warto zastosować się do kilku wskazówek. Zdecydowanie łatwiej zachowasz work-life balance, jeśli wyznaczysz wyraźne rozgraniczenie praca a rodzina. Postaraj się nie sprawdzać co chwilę wiadomości, gdy na przykład bawisz się z dzieckiem lub wspólnie jecie posiłki. Nie pozostawiaj również niczego przypadkowi: zaplanuj starannie najbliższe dni oraz wpisz do kalendarza wszystkie ważne uroczystości rodzinne czy wyjścia umówione z najbliższymi. Przede wszystkim jednak znajdź wspólny język z dziećmi oraz swoją drugą połówką, abyście wspólnie mogli się wspierać w sferze prywatnej i zawodowej.

Aby zachować work-life balance, niezbędny jest partner lub partnerka, którzy podobnie patrzą na świat. Stworzenie rodziny z kimś, kto Cię rozumie, zapewni Ci ogromną satysfakcję i ułatwi dalszy rozwój osobisty. Warto więc odpowiedzialnie podejść do poszukiwań drugiej połówki i skorzystać z usług ekskluzywnego biura matrymonialnego.

powrót do listy poprzednia następna
Duet Prestige Ekskluzywnie dla wymagających

Na życzenie przyjeżdzamy do klienta