infolinia czynna codziennie

+48 505 199 095
  zamknij    ×

ZADZWOŃ
505 199 095

Nie chcemy być dla Ciebie anonimowi!
Cechuje nas empatia i indywidualne podejście do każdego.
Rozmowa z Tobą będzie miała charakter poufny

WYŚLIJ SMS
505 199 095

np. Agnieszka, 35, wyższe, Poznań, po 18.
Oddzwonimy. Udzielimy pełnych informacji, odpowiemy na każde pytanie.
Cechuje nas empatia indywidualne podejście do każdego.
Rozmowa z Tobą będzie miała charakter poufny.

powrót do listy poprzednia następna
Pierwsza randka po długiej przerwie...

Pierwsza randka po długiej przerwie...

 Wyobraźmy sobie, że ... zakończyłaś / zakończyłeś wieloletni związek .... wychodzisz na ulicę i zaczynasz rozglądać się za kimś interesującym. Masz wielkie chęci, ale trochę się stresujesz... w końcu wyszłaś / wyszedłeś z wprawy.


Jak więc "randkować" po długiej przerwie?


Niektórzy twierdzą, że z chodzeniem na randki jest tak, jak z jazdą na rowerze. Tego się po prostu nie zapomina. Niby tak, ale jednak nie do końca. Świat się zmienia, my też się zmieniamy; dawne scenariusze nie do końca się sprawdzają, choć moda lubi zataczać koło. Na pierwszej randce nadal może zrobić wrażenie odsunięcie krzesełka przez mężczyznę czy "pomoc" w zdjęciu płaszcza.


Zgubne jest, niestety, przekonanie, że miłość to coś tak niezwykłego, że aktywne poszukiwanie drugiej połówki nie wchodzą w grę; na miłość trzeba poczekać, a pierwsza randka powinna być spontanicznym dziełem przypadku. Nie tędy jednak droga. Psychologowie relacji międzyludzkich są zgodni: Jeśli naprawdę zależy ci na nawiązaniu nowej relacji, powinieneś wziąć za to odpowiedzialność i wyjść poszukiwaniom na przeciw. Pierwsza randka nie musi być idealna; wystarczy, że będzie po prostu udana... a drugi raz może będzie już bliższy ideałowi. Spokojne, realistyczne podejście do pierwszego spotkania pomaga ocenić, czy warto dać komuś drugą szansę. Psychologowie mówią, że największym błędem, jaki ludzie popełniają, gdy szukają partnera/partnerki, jest zakładanie, że od razu musi pojawić się tzw. chemia. Pierwszy raz nie zawsze sprzyja temu, by pojawiły się motyle w brzuchu; czasem trzeba spotkać się drugi raz, a nawet trzeci i czwarty, by móc dać szansę zrodzić się uczuciu.



Jeśli chcesz więc poznać drugą osobę, bo chcesz mieć przy sobie kogoś, z kim będziesz mógł dzielić troski i radości dnia codziennego, słowem – kogoś, kto zwiększy twoje poczucie szczęścia, to może warto włożyć w to pewien wysiłek i przełamać swoje opory... nawet jeśli te pierwsze randki nie bedą należały do udanych.


Gdzie szukać drugiej połówki


Do łask więc wracają tradycyjne biura matrymonialne oraz poszukiwania drugiej połówki na portalu randkowym. Wszystko jednak ma swoje dobre i złe strony... Komunikacja wirtualna, łatwy do niej dostęp, duża ilość "dostępnych" kandydatów – to wszystko może, po dłuższej przerwie bycia singlem, zachwycić. Potrafi także zafałszować rzeczywistość, bo rozmówca po drugiej stronie kabelka nie musi odpowiadać na nasze pytania od razu, nie widzimy jego reakcji, sposobu bycia, zapachu ... co ułatwia odbiorcy kształtowanie wyimaginowanego, idealnego wizerunku. W internecie jest wiele portali randkowych, ale korzystanie z nich niesie ze sobą wiele zagrożeń. Eksperci są zgodni - jeśli chcemy, by nawiązana znajomość przerodziła się w trwały związek, powinniśmy dążyć do jak najszybszego spotkania.


Czy aktywne poszukiwanie swojej drugiej połówki oznacza konieczność korzystania tylko i wyłącznie z narzędzi internetowych? Niekoniecznie. Warto na co dzień prowokować sytuacje i korzystać z okazji, w których można poznać nowe osoby. Niestety, single często uznają tą radę za całkowicie nieskuteczną. Skarżą się, że całe dnie spędzają wśród ludzi, ale nic z tego nie wynika. Tyle że od lat są to ci sami ludzie...


Na pierwszą randkę najlepiej umówić się w miejscu publicznym. Odradzamy również przeglądanie w nieskończoność kolejnych profili; im więcej opcji i możliwości, tym trudniej dokonać właściwego wyboru. Randkowanie po przerwie może uzależnić; ważne, aby nie traktować portalu jak gry czy jakiegoś narzędzia, które służy jedynie podniesieniu poczucia własnej wartości czy chwilowej, szybkiej poprawie nastroju.


Gdzie na pierwszą randkę?


Najlepiej wybierz neutralne miejsce, najlepiej gdzieś w centrum miasta, wśród ludzi. Da ci to poczucie bezpieczeństwa, a także swobodę wyjścia w dowolnym momencie. Poniżej kilka wskazówek, dzięki którym pierwsza randka nie będzie tą ostatnią.

  • jeśli nie wiesz, o czym rozmawiać, zawsze sprawdzi się temat podróży, czy zainteresowań. Można też "zagrać" w pięć pytań i wiele dowiedzieć się o sobie wzajemnie, rozwijając w naturalny sposób temat.

    - zdaj się na swoją intuicję; nie baw się w testy psychologiczne, nie zastanawiaj się nad zgodnością charakterów itp.

    - skoncentruj się na rozmowie - słuchaj, mów, pytaj. Bądź obecna/y, nie tylko ciałem.

Niezależnie od tego, ile masz lat i jaką przeszłość za sobą, zawsze możesz rozpocząć nowe życie u boku kogoś interesującego!

powrót do listy poprzednia następna
Duet Prestige Ekskluzywnie dla wymagających

Na życzenie przyjeżdzamy do klienta