infolinia czynna codziennie

+48 505 199 095
  zamknij    ×

ZADZWOŃ
505 199 095

Nie chcemy być dla Ciebie anonimowi!
Cechuje nas empatia i indywidualne podejście do każdego.
Rozmowa z Tobą będzie miała charakter poufny

WYŚLIJ SMS
505 199 095

np. Agnieszka, 35, wyższe, Poznań, po 18.
Oddzwonimy. Udzielimy pełnych informacji, odpowiemy na każde pytanie.
Cechuje nas empatia indywidualne podejście do każdego.
Rozmowa z Tobą będzie miała charakter poufny.

powrót do listy poprzednia następna
Miłość w dojrzałym wieku. Jak znaleźć partnera i nawiązać wartościowe relacje

Miłość w dojrzałym wieku. Jak znaleźć partnera i nawiązać wartościowe relacje

Zaczniemy trochę pesymistycznie - według badań rozchodzi się dziś koło "40tki" co trzecia para. Jeszcze dwadzieścia czy trzydzieści lat temu rzadko która para decydowała się na rozstanie w tak młodym wieku. W pojedynkę żyje dziś ok. 26 proc. Polaków przed czterdziestką! A co potem? Potem wybierają różne opcje. Nawiązują znajomości stricte erotyczne, wchodzą w stałe związki lub nawet zawierają małżeństwa. Wszystko to sprawia, że rynek matrymonialno-randkowy dla 40. , 50., a nawet 60-latków kwitnie dziś jak nigdy. Z optymistycznych wieści: według polskich sondaży, nasza satysfakcja z życia skacze w górę tuż po przekroczeniu jego półmetka, czyli właśnie po czterdziestce.


Dojrzała miłość mówi: potrzebuję cię, bo cię kocham

W pewnym wieku perspektywa radykalnie się zmienia, bo zaczynasz randkować wyłącznie dla przyjemności. Bez obciążeń. Bez sztywnych założeń. Nie ścigasz się z czasem, nie gonią cię społeczne powinności. Znika lęk przed wykraczaniem poza pewne utarte schematy; stajemy się bardziej elastyczni, bardziej otwarci, bardziej ciekawi innych i tolerancyjni. Tym bardziej że stosujemy różnorodne kryteria oceny, wynikające z doświadczenia i wiedzy. Nic nie jest jednoznaczne. Zachowujemy się autentycznie, czym wzbudzamy zaufanie I tutaj także powieje optymizmem: badania pokazują, że dopiero po czterdziestce mamy szansę stworzyć szczęśliwy, pełny związek. Dlaczego tak dzieje się? Bo nasz umysł rozwija się do późnej starości niemalże nieprzerwanie, wyposażając ludzi w zasoby, o jakich młodsi mogą pomarzyć – doświadczenie. Przez które mamy większą zdolność do tworzenia szczęśliwych miłości. Nie skupiamy się na karierze, jesteśmy bardziej wypoczęci i wyluzowani, a dzieci, najczęściej, mamy już odchowane. Otwiera się przestrzeń i możliwości... o jakich nasi młodsi koledzy mogliby tylko pomarzyć!

Również sfera intymna rozwija się fantastycznie po 40-tce!. Pragniemy erotyki na poziomie bardziej zaawansowanym niż wtedy, gdy seks służył prokreacji, bądź uprawiany był rzadko, gdzieś między usypianiem dzieci a wstawaniem wcześnie do pracy. Dopiero teraz, ludzie dojrzali mogą mieć seks wolny od oczekiwań, powinności, lęków. Seks jest rozrywką.

powrót do listy poprzednia następna

Duet Prestige Ekskluzywnie dla wymagających

Na życzenie przyjeżdzamy do klienta