infolinia czynna codziennie

+48 505 199 095
  zamknij    ×

ZADZWOŃ
505 199 095

Nie chcemy być dla Ciebie anonimowi!
Cechuje nas empatia i indywidualne podejście do każdego.
Rozmowa z Tobą będzie miała charakter poufny

WYŚLIJ SMS
505 199 095

np. Agnieszka, 35, wyższe, Poznań, po 18.
Oddzwonimy. Udzielimy pełnych informacji, odpowiemy na każde pytanie.
Cechuje nas empatia indywidualne podejście do każdego.
Rozmowa z Tobą będzie miała charakter poufny.

powrót do listy poprzednia następna
Szukam żony - czyli praktyczne wskazówki, jak znaleźć idealną partnerkę życiową

Szukam żony - czyli praktyczne wskazówki, jak znaleźć idealną partnerkę życiową

Kiedy miałeś dwadzieścia lat, wszystko wydawało Ci się proste i oczywiste.. Była w tobie młodość, spontan, naturalność i wiara we własne siły. Większość znajomości nawiązywałeś adhock i łatwo wchodziłeś w bliskie relacje, nie zastanawiając się, co będzie dalej. Z czasem jednak okazało się, że twój związek czy małżeństwo nie wytrzymało próby czasu i... jesteś wolnym po 40, 50 czy 60.

"Znowu szukam żony, na początek może partnerki" – myślisz. Gdy po latach chcesz wrócić ponownie do czasu randek, by- tym razem - znaleźć kogoś bliskiego i na stałe, okazuje się, że to, co kiedyś wydawało się oczywistą oczywistością, nagle staje się wyzwaniem. Jak więc znaleźć nową miłość w dojrzałym wieku? Co zrobić, by wrócić do obiegu?

Poznaj swoje atuty

Wiek to nie tylko metryka, ale wiele cennych doświadczeń. Wiesz już, co masz do zaoferowania. Życiowe wyobrażenia o samym sobie zostały zweryfikowane. Nasze biuro matrymonialne odwiedzają mężczyźni, którzy nie zdają sobie sprawy, że wiek , doświadczenie i przybywające zmarszczki działają na ich korzyść. Usiądź więc wygodnie z notesem i długopisem i wypisz to wszystko, z czego jesteś dumny, zadowolony, co u siebie cenisz, Mogą to być cechy charakteru, umiejętności, ale i cechy fizyczne. Bądź ich świadomy. Kobiety doceniają pewność siebie opartą na poczuciu własnej wartości - nie mylić z zarozumialstwem. To jest twój kapitał, który wkrótce wniesiesz do nowej relacji.

Wyciągnij wnioski z poprzednich związków

Nie jesteś ideałem? I bardzo dobrze! Zbyt wysokie mniemanie o sobie utrudnia znalezienie odpowiedniej partnerki. Zastanów się jednak, jakie twoje cechy charakteru, przyzwyczajenia czy zachowania mogą stanowić przeszkodę w rozwoju nowej znajomości. Popracuj nad nimi. Porozmawiaj z koleżankami, które bardziej obiektywnie mogą cię ocenić. A jeśli nie drzesz kotów z byłą partnerką, jej wiedza i wskazówki też mogą być dla ciebie przydatne.

Zastanów się też, wśród jakich kobiet czujesz się najlepiej. I jakiego towarzystwa wolałbyś uniknąć.

Spróbuj przeanalizować ten mechanizm i… w miarę możliwości zastosuj go. Nie patrz tylko na wygląd zewnętrzny. Z ładnej miski nie najesz się. Wygląd i osobowość muszą iść ze sobą w parze. Samoakceptacja i niewymuszona swoboda - to właśnie to, co sprawia, że fajnie jest być razem!

Nie żyj przeszłością

Próba odnalezienia siebie na zdjęciach sprzed lat to próba manipulacji i oszustwa – nie tylko drugiej strony, ale przede wszystkim siebie samego. Mężczyźni, którzy na portalach internetowych zamieszczają lekko "przeterminowane" fotki, tracą wiarygodność już na samym starcie. To, że nie wyglądasz tak samo jak jeszcze parę lat temu, nie znaczy, że gorzej!. Spójrz na siebie po prostu uczciwie, ale przyjaźnie i życzliwie. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Taka gra szybko skończy się kolejnym niepowodzeniem. Atrakcyjny wygląd – jak najbardziej! Desperackie odmładzanie się – absolutnie nie!

Dbaj o siebie – dla niej i dla siebie

Powyższe oczywiście nie oznacza, że masz prawo się zaniedbywać. Dostosuj możliwości do swojego wieku. Czasem wystarczy zrzucić parę kilogramów, wybielić zęby czy wymienić garderobę. Chcesz mieć zadbaną, atrakcyjną partnerkę u swojego boku? To działa w dwie strony! Już dwie wizyty na siłowni w tygodniu wystarczy, by poprawić swoją sylwetkę. Do tego dobry perfum, modne buty i koniecznie koszula – i jesteś gotowy na randkę! Dlatego ubieraj się ze świadomością, jaki „komunikat” w ten sposób wysyłasz kobiecie.

Poszerz horyzonty

Aby być interesującym dla nowo poznanej kobiety nie wystarczy opowiadać o - nawet najciekawszej pracy. Absolutnie nie opowiadaj o swojej byłej, o powodach rozstania, o traumach z przeszłości. Dziś masz zrobić dobre wrażenie. Na inne, trudniejsze tematy przyjdzie jeszcze czas. Teraz warto przeczytać kilka ciekawych książek, obejrzeć parę wartościowych filmów, wybrać się do teatru czy na koncert. Twoje szare komórki tylko na tym zyskają, a ty wydasz się ciekawym, inteligentnym facetem.

Zamiast oczekiwać, bądź ciekawy

Nigdy nie wiadomo, jak potoczy się pierwsza randka. Czasem oczekiwania są zbyt wysokie, a lądowanie na ziemi – bardzo twarde. Nie nastawiaj się na wielkie WOW, ani też negatywnie. To twoje nastawienie, otwartość i ciekawość drugą osobą stwarza najlepsze warunki, by się poznać. Nie licz na zachwyt od pierwszego wrażenia. Nawet jeśli na pierwszym spotkaniu było "po prostu okay", daj sobie szansę na drugie spotkanie. Nikt z nas nie lubi presji, jaką stwarza konfrontacja z kimś nowym. Każdy chce przecież wypaść jak najlepiej; czasem stres towarzyszący pierwszemu spotkaniu motywuje, czasem – przeszkadza. Bywa, że atmosfera jest trudna i sztuczna, a już na drugim czy trzecim spotkaniu – rozluźnia się, bo każdy jest po prostu sobą.

Odnajdź fun, nie spinaj się

Nie musisz donikąd spieszyć się. Jeśli spojrzysz na swoją sytuację jak na okazję do rozpoczęcia nowego, świadomego i dojrzałego etapu w życiu, zrozumiesz sens powiedzenia: Bo najlepsze dopiero przed tobą. Twój kolejny związek ma ogromną szansę na powodzenie i powinien być lepszy niż wszystkie poprzednie. Porandkuj trochę, poznawaj nowe kobiety. Odpocznij od deklaracji, planowania i wybiegania w przyszłość. Czas pokaże, przy której kobiecie będziesz chciał zatrzymać się na dłużej.

A jeśli na co dzień brakuje ci zwyczajnie okazji, by poznawać... może biuro matrymonialne okaże się dla ciebie dobrym rozwiązaniem? Próbuj, wykorzystuj możliwości, stwarzaj okazje! Powodzenia!powrót do listy poprzednia następna
Duet Prestige Ekskluzywnie dla wymagających

Na życzenie przyjeżdzamy do klienta